Alexandra Borbély, maďarská herečka slovenského pôvodu, získala nomináciu na Európsku filmovú cenu za najlepší ženský herecký výkon. Európska filmová akadémia zaradila jej výkon v maďarskom filme O tele a duši (réžia: Ildikó Enyedi) medzi päť najlepších a meno Borbély sa tak ocitlo vedľa takých mien, akými sú Isabelle Huppert alebo Juliette Binoche. Film O tele a duši sa tiež zaradil medzi päticu diel nominovaných v kategórii najlepších hraných filmov.

Európske filmové ceny udeľuje Európska filmová akadémia od roku 1988 a laureátov tých aktuálnych vyhlásia 9. decembra 2017 v Berlíne. Do výberu 51 snímok, spomedzi ktorých akadémia vyberala nominovaných, sa dostala aj slovenská národná nominácia - film Učiteľka (réžia: Jan Hřebejk). Česká republika nominovala snímku s menšinovým koprodukčným podielom Slovenskej republiky, film Bába z ledu (réžia: Bohdan Sláma) a nominantom Poľska bola rovnako koprodukčná dráma Cez kosti mŕtvych (réžia: Agnieszka Holland). 

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK