V stredu 29. novembra 2017 udelila Asociácia slovenských kameramanov ocenenia za najlepšie kameramanské výkony uplynulých dvoch rokov. Do súťaže bolo prihlásených 102 audiovizuálnych diel v 6 kategóriách. 

Cenu Kamera 2017 v kategórii hranej filmovej tvorby získal Martin Žiaran za svoju prácu na filme Čiara (na obrázku). Porota vyzdvihla jeho "citlivú prácu so svetlom a tiesnivú atmosféru, na ktorej je založený silný účinok filmu". V kategórii dokumentárnych filmov získala ocenenie Anna Smoroňová, kameramanka filmu Ikony - Štvorec vs. kruh. Kategórii krátkych filmov dominoval výkon Timoteja Križku vo filme Duet (súčasť poviedkového filmu DOGG). V kategórii televíznych seriálov si Kameru 2017 odniesol Martin Rau za seriál Za sklom. Najlepší výkon v kategórii Reklama a videoklip podala podľa poroty Denisa Buranová pri práci na reklame Baťa Insolia. Michal Fulier si odniesol sošku za svoju prácu na filme Yours v kategórii študentských filmov. 

Cenu za celoživotné dielo získal legendárny kameraman a držiteľ Slnka v sieti za výnimočný prínos slovenskej kinematografii, Igor Luther. Cenu za technologický prínos udelili Ivanovi Puťorovi za odborný a vedecký prínos do kameramanskej profesie. 

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK